vineri, 23 septembrie 2011

CSM Petrotub Roman obtine o noua victorie

Astazi 23 septembrie la ora 17.00  pe stadionul Moldova a avut loc partida dintre scm petrotub roman si abc stoicescu meci aflat la discretia fotbalistilor romascani care au castigat cu scorul de 4-0(1-0) la pauza.In minutul 40 harbuzaru a fost faultat in careu si tot el executa lovitura de pedeapsa pentru deschiderea scorului.Al doilea gol este marcat de catre daniel marin in minutul 67 dupa o lovitura de colt executata de madalin popa,dupa doar 2 minute scorul avea sa prinda proportii dupa ce druga executa perfect o lovitura libera de la 17 m.In minutul 82 cei de la stoicescu reusesc si ei sa marcheze dupa o faza colectiva de atac.In minutul 85 un fotbalist de la stoicescu primeste al doilea cartonas galben  dupa ce il faulteaza in careu pe vulpe iar centralul sangeorzan calin acorda o noua lovitura de pedeapsa,vulpe executa si inscrie pentru 4-1 si romascani obtin o noua victorie la scor.