marți, 3 aprilie 2012

Rezultatele etapei 18 - Liga a 3-a seria 1

Gazdele au început ezitant meciul și jocul nu s-a legat pe măsura așteptărilor pînă către finalul primei părți. Harbuzaru a fost cel care a deschis scorul, în minutul 43, printr-o reluare în plasă din apropiere la o centrare a lui Vulpe. Fotbaliștii romașcani au făcut o repriză mult mai bună ulterior, ocaziile au început să apară și, în minutul 65, la o centrare a lui Ghidarcia, Marin a marcat cu capul. Ultimul gol al meciului a venit în minutul 75, cînd Marin a trimis mingea pestre întreaga apărare adversă și Harbuzaru a lobat portarul. Alte ocazii de a înscrie au mai avut Marin, Harbuzaru și Vulpe.
Antrenorii Ovidiu Marc și Iosif Susanu a început partida cu următoarea formulă: Ciuclea - Vlaicu, Marin, Ghidarcia, Lupușoru - Țapu, Pătrașcu, petrila, Chirilă - Harbuzaru, Vulpe. Au mai jucat Talpalariu și Ciobanu.
Celelalte rezultate ale etapei: Rapid Suceava - CSM Focșani 2-0, Aerostar Bacău - ABC Stoicescu 2-0, Ceahlăul II Piatra Neamț - Cetatea Tîrgu Neamț 2-0, Oțelul II Galați - Sporting Suceava 1-1, CSM Pașcani - CSM Rîmnicu Sărat 0-2, FCM Dorohoi - SC Bacău 1-1. Politehnica Galați a stat. În urma celor consemnate în runda a 18-a s-a schimbat din nou lidera, Rapid Suceava preluînd din nou șefia în detrimentul SC Bacău. Marți, 3 aprilie, va avea loc o etapă intermediară, SCM Petrotub urmînd să joace la Tîrgu Neamț, cu Cetatea, de la ora 17.